Double Wall (DW) Çift Cidarlı Baca

Double Wall (DW) Çift Cidarlı Baca

Çift cıdarlı baca sistemleri izolasyonlu baca sistemleridir.

Kullanım yeri ve şekli;

Çift cıdarlı baca sistemleri izolasyonlu baca sistemleridir.İki katman arasında bulunan yoğunlaştırılmış taşyünü baca ısısının muhafaza edilmesini dolayısıyla enerji tasarffunu sağlamaktadır. Çift cıdarlı baca sistemleri Çeşitli şekillerde yoğun olarak kullanılırlar.Isı kaybının yaşanacağı büyük şaftlarda,bina dışı uygulamalarda, bacanın ısısını kaybedeceği geniş ve soğuk alanlarda baca ısısının muhafaze etmede en etkili yöntemdir. Dış katman malzemesi olarak paslanmaz çelik sac,alüminyum sac,galvaniz sac gibi çeşitli uygulamaları mevcuttur.Negatif basınç kuramına dayalı tasarlanır. Kazan içinden çıkan yüksek sıcaklıktaki atıkgaz dış ortam havasının düşük olmasından dolayı yoğuşmaya sebep olur.İzole edilmiş Dizayn Double Wall baca sistemleri efektif bir şekilde yoğuşmayı engeller. İyi hesaplanmış bir baca yakıt sarfiyatını ciddi ölçüde etkileyecektir. Çift cıdarlı baca sistemlerimiz en son teknoloji ürünü makinelerde üretilip,mühendislik hesapları yapılarak yerine monte edilir.

Malzeme Kalitesi ve Özellikleri;
İç ve dış baca arasına yerleştirilen sıkıştırılmış taşyünü 80-100kg/m3 özelliktedir.Isı geçişlerine son derece mukavemetli olan izolasyon malzemesi uzun yıllar enerji tasarrufu sağlar. 

*TS EN 13501' e göre A sınıfı yanmaz malzemedir. 
*Şilte ve levha tipi ürünler TS 901-1 EN13162 standardına uygun olarak imal edilmektedir.

Dış katman malzemesi olarak AISI430 kalite paslanmaz çelik sac,Gofrajlı Alüminyum Sac,Galvaniz Sac uygulamalarımız ile izolasyon ve baca ömrünüz yıllarca uzatılmış olur.